Понеділок, 18.12.2017, 01:16
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Жовтень » 7 » НАРЕШТІ ДО ЛЬВОВА
20:25
НАРЕШТІ ДО ЛЬВОВА

Дивно, та за скільки років журналістської практики нарешті випала нагода поїхати на знаменитий форум книговидавців у Львів, який щорічно проходить восени. І Львів залишився вірним своїм традиціям,  бо з 10 по 13 вересня знову  перетворився на «Мекку поціновувачів книги», авторів, видавців, журналістів, бібліотекарів, перекладачів, студентів та освітян. У центрі міста, в приміщенні палацу Потоцьких,  проходили основні заходи ХХІІ форуму книговидавців. На території замку, всередині будівлі, розгорнувся найбільший книжковий ярмарок. У театрі імені Леся Курбаса «Воскресіння», етнографічному музеї,  в інших відомих місцях міста проходили численні презентації книг, поетичні читання, камерні (невеликі за часом) вистави, Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». 
  Приємно мене вразила та кількість бажаючих відвідати Форум,  не дивлячись на більшість платних послуг, хоча відносно недорогих за ціною. Квартири, хостелси для проживання, ціни за які на час форуму  піднялися вдвічі (галичани теж підприємницький нарід). Та повірте, Форум і Львів того варті. Тут заряджаєшся позитивною енергією. Потрапляєш одночасно як в середньовічну Європу, так  і в сучасні часи, насичені абстракціонізмом, і при цьому не відчуваєш себе на самоті. Проте.  Враження  від того Львова, який я пізнала 15 років тому, були дещо іншими. Тут з’явилось багато переселенців зі сходу і столиця Галичини, де панував в основному м’який, як кажуть у нас, «западенський» акцент, тепер перемішався з русизмами. 
  У рамках форуму проходили Львівський Міжнародний літературний фестиваль, Львівський бібліотечний форум, який проводиться спільно з Українською бібліотечною асоціацією, благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання». До речі, цьогоріч вперше Форум видавців та Львівський міжнародний літературний фестиваль відвідали автори з Зімбабве, Китаю і Єгипту, а також з Білорусії, Бразилії, Естонії, Ізраїлю, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Фінляндії, Франції. Перелік країн та учасників постійно оновлювався. 
Вперше, за словами постійних відвідувачів форуму, діяли нові, так звані тематичні майданчики, де висвітлювались жіночі теми, історична правда, кулінарія, дитячий майданчик та інші.
  Серед численних заходів, які відвідала, хочу відмітити презентацію першої книги, гадаю добре відомого українського політичного експерта, кримчанина Тараса Березовця, яку він  офіційно презентував у Львові в рамках форуму «Анексія: Острів Крим. Хроніки «гібридної війни», за підтримки провідного українського видавництва  Брайт-букс (на фото зліва).
Подія відбулася у Палаці мистецтв, там же і спілкування  та автограф-сесія з автором книги.
У книзі автор проаналізуював події окупації Автономної Республіки Крим військами («зеленими чоловічками») Російської Федерації у хронологічному порядку: починаючи з 18 лютого 2014 року – початку масових розстрілів на київському Майдані Незалежності, коли Путін остаточно визначився з захопленням Криму і, закінчуючи 18 березня 2014 р, коли Крим і Севастополь «включили» до переліку суб’єктів РФ у Конституції Росії.
  Олег Медведєв, політичний консультант та радник Президента України Петра Порошенка, у своєму відгуку на книгу підкреслив, що «робота Березовця – це готова кримінальна справа проти Путіна та його поплічників».
  «Анексія: острів Крим» містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими і міжнародними політиками та військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.До речі, з 16 вересня книгу можна буде придбати у книжкових магазинах України.
  Запам’яталась і зустріч з популярним нині в Україні досвідченим польським автором Янушем Вишневським. Нагадаю, його твори в своїй більшості про жінок, їх сутність, глибинне єство. Януш Вишневський – дуже цікава людина. Не дивлячись на повне незнання польської мови більшості присутніх у залі, здавалось без слів розуміли його, не чекаючи перекладача, перейнялись  позитивом та енергією Януша. У нього зовсім інший стиль написання, інша тематика, на відміну від стриманого. Але не менш цікавого співрозмовника письменника-початківця Тараса Березовця. До речі, початківців-авторів було на Форумі чимало, серед них, відомі телеведучі: Ольга Фреймут та Руслан Сенічкин, шоумен Антін Мухарський, політик Ірина Фаріон.    
   Виявляється, багато ще у нас літературних талантів, та, не дивлячись на розмови, мовляв, з появою інтернету нічого не залишиться, книга, як істинне джерело насолоди і знань,  живе, бо її прагне пізнати більше читач, а значить існують і видавництва. 
  Форум був таким різним, можна було придбати книги, періодику на будь-який смак, і тут на місці отримати автограф чи дарувальний напис від автора книги. До ночі обирати і відвідувати кілька заходів, а ввечері – насолоджуватись поетичними читаннями, живим виконанням  пісень вуличних музикантів та численними зустрічами з земляками та одногрупниками, яких  не бачила, здається, цілу вічність. 
Львів чарує і все ж манить туристів  своєю загадковістю, яка притягує цілий рік. Тут заряджаєшся позитивом, стаєш іншим: розкутішим, відкриваєш в собі позитивні якості, почуваєшся справжнім європейцем та цікавим сам собі. Не хотілося від’їжджати,  і трьох днів проведених там здавалось замало... 
  До зустрічі Львів, сподіваюсь, це буде скоро,  не з перервою у п’ятнадцять років!  

 Юлія КОЗАЧІНСЬКА. 
Львів-Долинська.

Резка бетона
Категорія: Новини району | Переглядів: 272 | Додав: Admin