Субота, 16.12.2017, 07:23
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Червень » 16 » Знищили орнітологічний заказник
12:56
Знищили орнітологічний заказник
Прокуратурою Долинського району розпочато кримінальне провадження за фактом знищення шляхом розорювання 4 га земель орнітологічного заказника. 

Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.252 (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду) КК України.
Встановлено, що восени 2014 року фізичною особою, самовільно, без будь-яких погоджень і дозволів, за допомогою сільгосптехніки розорано та в подальшому засіяно ячменем 4 га землі орнітологічного заказника місцевого значення «Шмаліївський», розташованого на території Варварівскої сільської ради Долинського району. Своїми діями, фізична особа завдала значної шкоди навколишньому природному середовищу.
На даний час, досудове розслідування триває.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області

Орнітологічний заказник "Шмалієвський" — об'єкт природно-заповідного фонду Кіровоградської області, орнітологічний заказник місцевого значення. Розташований біля села с. Варварівка, Долинського району, Кіровоградської області у неширокій і неглибокій балці, яка тягнеться серед агроценозів із півдня на північ.
В рослинному покриві балки переважають ліси, зокрема основні площі по пласких схилах займають листяні ліси з добре розвиненим одноярусний деревостаном із зімкненістю крон 0,7 – 0,8, в якому переважають клени гостролистий та татарський, з домішкою ближче до днища в'язів, поодиноко осокор.
Весною в цих лісах добре виявлені синузії пшінки весняної, проліски дволистої та анемони жовтецевої. По досить вологому днищу вздовж водотоку розміщується сму¬га старих дерев верби білої, тополь чорної та білої. На більш розширених ділянках по днищу відмічені фрагменти болотних угруповань, представлені здебільшого ви- сокотравними угрупованнями з переважан¬ням очерету.
На верхівках схилів балки розміщуються степові ділянки, в рослинному покриві яких переважають угруповання типчаку і стоколосу безостого, типові за флористичним скла¬дом. Вони не займають значних площ, а тяг¬нуться вузькими смугами вздовж балки між лісом та агропепозами. Тут поодиноко зрос¬тає ковила волосиста, занесена до Червоної книги України. У цілому рослинний покрив балки зазнав значного антропогенного впливу. Лісові ділянки мають незадовільний санітарний стан деревостану, по днищу багато зламаних де¬рев. Але для цієї місцевості балка має вели¬ке значення як притулок для представників орнітофауни, що виявилася тут н'же ціка¬вою. Значною є роль збереженої рослинності як екологічного рефугіучу серед розораної місцевості. Наукова цінність урочища полягає в тому, що воно є єдиним місцем на багато кіло¬метрів навкруги зі сприятливими умовами для гніздування хижих та великої групи де¬ревно-чагарникових видів птахів. Так, на ділянці високостовбурного лісу з інтервалом в 100 м розташовані 3 гнізда таких птахів - канюка, яструба великого та крука. Цікаво, що у всіх трьох гніздових спорудах невеликими колоніями оселилися польові горобці. Крім згаданих видів птахів, у заказнику мешкають фазан, припутень, сойка, шпак, сини¬ця велика, вівсянка звичайна, зеленяк, ко-ноплянка, дрозди співочий та чорний і бага¬то інших. Крім того, урочище є місцем відпо¬чинку та схову козулі європейської, лисиці звичайної і зайця сірого. Тут знайдена стара нежила нора борсука - виду, занесеного до Червоної книги України, не виключено, що згодом ці тварини знову оселяться в цьому місці.
В орнітологічному заказнику місцевого значення «Шмалієвський» охороняються гніздування канюка, яструба великого, крука, фазанів-припутнів, сойок, шпаків.
Категорія: Новини села | Переглядів: 229 | Додав: Admin