Субота, 16.12.2017, 07:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Квітень » 17 » Сходка в селі
15:09
Сходка в селі
6 квітня 2015 року у Варварівці відбулася сходка жителів села, що претендують на отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, ініціаторами якої стали депутат Долинської районної ради Олександр Шевченко та депутат Варварівської сільської ради Анатолій Склярчук. Окрім того, на сходці були присутні депутати районної ради Григорій Данилюк, Віра Тернавська, голова Варварівської сільської ради Олександр Шуміцький, представники депутатського корпусу сільської ради, представники районної організації «Асоціація сільгоспвиробників».
Питання виділення земельних наділів для колишніх працівників соціальної сфери у селі Варварівка постало вже дуже давно. Люди втомилися шукати вихід з цієї вкрай складної ситуації. Це підтвердила у нашій розмові перед початком зустрічі й одна із жительок села, пенсіонерка Сіма Недодаток. Від цієї сходки вона очікувала позитивного вирішення проблеми шляхом отримання людьми конкретних ділянок.
Нагадаємо, що минулої сходки її учасники дійшли згоди, що голова сільської ради Олександр Шуміцький звернеться з листом до сільгоспвиробника Миколи Копаня з проханням відмовитися від земель, необхідних для задоволення потреб колишніх працівників соціальної сфери. Тож із результатів цієї домовленості було розпочато зустріч влади з жителями Варварівки. Григорій Данилюк оприлюднив листа, в якому Микола Копань відмовився від земельної ділянки у розмірі 72,2 га, наданої йому в оренду для ведення фермерського господарства, на користь територіальної громади Варварівки.
Представників громади обурив той факт, що вивільнені землі розташовуються в необумовленому місці та їх недостатньо для задоволення потреб 44 осіб, які затверджені у списку на їх отримання. Це породило новий шквал запальних обговорень, різких висловлювань та нових спорів.
Григорій Данилюк пояснив присутнім, що землі, які планувалося виділити представникам громади, знаходяться в оренді у СФГ «Нива». На сьогоднішній день це підприємство оголошене банкрутом, тому на даний момент вивільнити ці землі неможливо. Питання щодо величини земельної ділянки, яку можливо на сьогодні надати кожному із претендентів, та кількості людей, які її отримають, Олександр Шуміцькій запропонував винести на найближче засідання сільської ради.
Свою критичну точку зору з приводу земельного питання висловив і голова районної організації «Асоціація сільгоспвиробників» Анатолій Василюк. Він закликав громаду села активно долучатися до вирішення питань громади, контролювати роботу сільського голови та депутатського корпусу сільської ради, ініціювати проведення ревізії земель, задля унеможливлення реалізації корупційних схем, пов’язаних із нею. До його слів долучилася і депутат районної ради Віра Тернавська.
Олександр Шевченко, звертаючись до громади, зазначив, що вирішення питання надання земельних наділів для колишніх працівників соціальної сфери потребувало реальних дій в умовах, що склалися, кроків до компромісу. І він доклав максимум зусиль, аби жителі Варварівки змогли отримати землю у відповідності до закону.

Збори були галасливими і емоційними. На жаль, у хаосі взаємних звинувачень та питань, які зовсім не мали відношення до конкретної справи, загубилася суть зібрання. Сподівання, які покладали мешканці села, і цього разу не виправдались.

Газета "Долинські новини".

Категорія: Новини села | Переглядів: 224 | Додав: Admin