Понеділок, 18.12.2017, 01:09
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Липень » 26 » Сходка жителів села Варварівка
22:26
Сходка жителів села Варварівка
Жителі села ніколи не уявляли свого життя без землі. Та й хіба може бути інакше? 
Що можна сказати про сьогоднішнє село? Люди, які там проживають, всіма способами борються за те, щоб воно жило. 
Так і сталося 18 липня 2014 року на сходці села Варварівка, на якій були присутні громада, яка зібралася відстоювати свої права. Також були присутні голова Долинської районної райдерж­адміністрації Олександр Ромащенко, депутат районної ради Олександр Шевченко, сільський голова Олександр Шуміцький та начальник Держземагенства  у Долинському районі Ніна Кузьміна. На цю зустріч не прибув перший заступник начальника ГУ Держземагенства у Кіровоградській області Ігор Збаржавецький, який вирішив, мабуть, просто проігнорувати інтереси селян Варварівки та поберегти нерви.
  Основною темою зборів в сільському будинку культури стало питання землі. Люди були обурені тим, що землі віддають не в їх руки хоча б по 1-2 га, а в руки заможних селян, керівників селянських, фермерських господарств, навіть особам, які проживають не в нашому районі, області.
  Розпочав зустріч Варварівський сільський голова Олександр Шуміцький з болючого земельного питання: «З 2006 року я збирав договори громадян на землю, кілька разів їх відвозив в районний земельний відділ. А коли діло доходило до грошей − їх ніхто не брав, і так до 2014 року. Тепер назріло питання: люди хочуть землі, а її практично немає. Я вважаю, їм потрібно це право надати».
  Голова Долинської районної державної адміністрації Олександр Ромащенко доповів, що була проведена колосальна робота по вирішенню щодо цього питання: «Я мусив щось робити. Я говорив з Миколою Копанем і намагався домовитися, щоб він поступився для громади села ділянкою землі в розмірі 153-155 га.
  Спочатку ми з ним нібито домовилися. Але потім чоловік невідомо з яких причин передумав віддавати землі селянам». Не знайшовши іншого виходу, Олександр Ромащенко пішов іншим шляхом, написавши листа до голови облдержадміністрації, в якому попросив скасувати розпорядження №964 від 21.12.2012р. «Про надання згоди громадянину Проценку на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».  Керівник району також розповів: «Я говорив з головою облдержадміністрації, про те, що було б непогано все-таки нам піти назустріч громаді і допомогти хоч якійсь частині людей отримати ділянки для ведення особистого селянського господарства».
Олександр Михайлович попередив людей, що оформлення земельної ділянки буде коштувати від 2000 грн, і не важливо на яку земельну ділянку вони претендують. Далі він роз’яснив людям саму процедуру оформлення документів на право власності на земелю. 
Депутат районної ради Олександр Шевченко готовий очолити робочу групу, в яку повин­ні входити голова РДА, голова сільської ради, 2-3 представника від громади, що проведе переговори з Держземагенством в Кіровоградській області щодо цієї проблеми.
  Ніна Кузьміна роз’яснила, в який ще спосіб можна отримати землю для людей: «Потрібно створити комісію, яка буде відслідковувати відповідно до картографічних матеріалів порушення земельного законодавства на території села щодо розорювання ділянок. Якщо такі порушення є, то про це можна повідомити держсільгоспінспекцію в місті Кіровоград, звідки будуть йти перевірки. І якщо винні є, то їх притягнуть до відповідальності».
  Жителі села Варварівка усіма способами «воюють» за землю, тому запросили на сходку Ксенію Кропліс, київського юриста. Вона впевнена, що відповідно до чинного законодавства селяни мають всі шанси отримати земельні наділи.
  Невирішеним питанням для жителів села залишається ремонт системи опалення Варварівської ЗШ І-ІІІ ст. Зокрема, за словами сільського голови, на її реконструкцію сільською радою виділено 386 тис. грн. Працівникам з Новгородки гроші заплачені, а роботи не виконані.
  «На даний момент ситуація складна. Для покращення ситуації я зробив все, що від мене залежить, направив запити до СБУ, міліції, прокуратури, щоб дізнатися чому кошти витрачені, а ремонту системи опалення немає. Виділяли 500 тис. грн, повернули 114 тис. грн. Виявляється, що при підписані тієї угоди виконавці ні за що не відповідали. 
  У найближчий час ми підписуємо угоду з представниками Новгородки, що зобов’язуються провести реконструкцію системи опалення. Вони візьмуть в оренду котельню і самостійно оберуть вид палива. У вашій школі взимку температура буде не нижче санітарних норм, тобто 18 градусів. Якщо ця температура буде нижчою – Долинська РДА не заплатить їм ні копійки»,− зазначив Олександр Михайлович.
  Громаду села цікавило також питання, чи будуть покарані винні в цій справі. Очільник району відповів: «Я дав розпорядження створити комісію по розслідуванню цих питань. Результати розслідування будуть передані до відповідних служб і всі винні отримають по заслугам».
  Крім цього на сходці села розглядалися інші проблеми, зокрема автобусного сполучення Варварівка-Долинська. Олександр Шуміцький прозвітував: «Є спеціальна прог­рама, сільська рада надаватиме перевізнику 3-6 тис. грн компенсації на місяць. Зараз шукаємо перевізника, в якого є ліцензія. 28 липня дане автобусне сполучення буде відновлене».
  На питання щодо введення 12-річної освіти вичерпну відповідь дала головний спеціаліст відділу освіти Долинської РДА Юлія Шевченко: «У нас не вводять 12-річну освіту, у нас залишається та сама навчальна програма. Єдине, що змінюється – це програма 5 класу».
  Підсумовуючи все вищезазначене, можна зробити висновок, що половина усіх бід жителів села походить від нашого недосконалого законодавства, яке не дає можливість громаді, органам місцевого самоврядування розпоряджатися власними землями, коштами, навіть виконувати деякі важливі управлінські функції, карати винуватців. Тому порядок на нашій землі буде тоді, коли на місцях буде більше повноважень, коли громада зможе через своїх виборців впливати на складні, суперечливі ситуації і виходити з них належним чином.

За матеріалами газети "Долинські новини"
Категорія: Новини села | Переглядів: 615 | Додав: Admin | Теги: село, Варварівка