Понеділок, 18.12.2017, 01:14
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2011 » Грудень » 13 » Страшні слова мельника
19:54
Страшні слова мельника
Вигони довкола Варварівки колись були уквітчані вітряками, мов намистом. По два-три вимахували крилами на кожній із десяти сотень. Але ні в якому не видавали такого борошна, як у топчаку німця Крігера, що чадів паровиком біля казенного мосту.
Перед Великоднем змолоти борошна на паску їхали до Крігера дядьки за тридевять земель. Його топчак став поперек горла власникові братолюбівського парового млина. Той вирішив запросити Крігера в гості і вивідати секрети помолу.
Крігер завітав з німецькою точністю. Але ні хазяїн, ні мельник його не зустріли. Вже це могло зіпсувати настрій. Чимось зайняті, подумав. Терпець урвався, коли почув:
- Хазяїна нема вдома.
- Як-то нема? – обурився Крігер.
- Поїхав до Єлисеветграда.
- Коли так. То передайте, аби згорів зі своїм паровим.
Страшні слова розлюченого варварівського мельника почули мужики з навколишніх сіл, що приїхали в Братолюбівку змолоти борошна. Який-то відразу зчинився жах. Чоловіки вимагали, аби по швидше вернули зерно. Всі квапилися з клунками до возів, бо в кожну хвилину млин міг спалахнути вогнем.
- Завинив хазяїн, а не я, не млин і помольці, - забідкався мельник, - зглянься бодай над ними.
Крігер змилостивився. Янгол вогню, якого накликав на млин, сказав, уже в дорозі. Тільки заради цих людей завертаю його з півшляху.
Так порятувався тоді братолюбівський млин. Паровик, правда, захирів давно, а млин і досі меле.

За матеріалами книги Михайла Шеремета «Осінні мотиви». – Дніпропетровськ, «Січ». – 2006. – с. 274-275.
Школы Екатеринбургачип тюнинг автомобилейсульфат железа
Категорія: Історичні нариси | Переглядів: 648 | Додав: Admin | Теги: історія, Мельник, Книга, Шеремет, нарис, Крігер, Варварівка